Ostrów,13.08.2018 r.

Ogłoszenie o naborze na stanowiska pracy

 Gmina Ostrów – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie realizując projekt pn.: „Przedszkole dla wszystkich” nr RPPK.09.01.00-18-0026/17 w ramach Priorytetu IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej, RPO WP na lata 2014-2020, ogłasza nabór na wolne stanowiska: nauczyciela wychowania przedszkolnego i woźnej oddziałowej w oddziale przedszkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie.

1.Nazwa i adres jednostki:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie, 39-103 Ostrów 215

2. Stanowiska:
1. Nauczyciel wychowania przedszkolnego – 2 etaty (20/25 etatu)
2. Woźna oddziałowa – 1 etat

3. Miejsce świadczenia pracy:
Oddział Przedszkolny – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie

4. Wymagania związane ze stanowiskiem nauczyciela:

1) Wymagania niezbędne:
a) wykształcenie wyższe pedagogiczne ze specjalnością wychowanie przedszkolne zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (t .j. Dz. U. 2015 poz.1264),
b) posiada stopień nauczyciela mianowanego lub inny albo nie posiada stopnia awansu zawodowego.

2) Wymagania związane ze stanowiskiem woźnej oddziałowej:
a) wykształcenie co najmniej zawodowe

b) umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność, sumienność i rzetelność

5. Zakres zadań wykonywanych na:

1) stanowisku pracy nauczyciela przedszkolnego:
a) Realizacja zajęć zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r.
w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

b) Prowadzenie dokumentacji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia
25 sierpnia 2017 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji.

c) systematyczne planowanie i realizacja zajęć dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczych,

d) przygotowywanie dokumentacji pedagogicznej oraz projektowej zgodnie z wytycznymi dyrektora oddziału przedszkolnego,

e) współpraca z kierownikiem projektu przez cały czas trwania projektu,

f) monitoring rozwoju dziecka oraz dokumentowanie wyników obserwacji,

g) dokonywanie ewaluacji pracy dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńczej,

h) opieka nad dziećmi w trakcie zajęć w terenie,

i) współpraca z rodzicami.

2) stanowisku pracy woźnej:
a) wydawanie i przygotowanie posiłków dla dzieci w oddziale przedszkolnym,

b) sprzątanie w oddziale przedszkolnym,

c) opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym,

d) pomoc nauczycielowi w wykonywaniu jego obowiązków,

e) opieka nad dziećmi przebywającymi na spacerze, placu zabaw itp…,

f) utrzymanie czystości na stanowisku pracy,

6. Warunki pracy:

1) Dotyczy nauczyciela wychowania przedszkolnego: praca na podstawie umowy o pracę, w wymiarze 20 / 25 etatu. Wynagrodzenie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. z 2014 poz. 416) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 marca 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

          2) Dotyczy woźnej oddziałowej: praca na podstawie umowę o pracę, w wymiarze 1 etatu.   Wynagrodzenie zgodnie z Regulaminem wynagradzania pracowników samorządowych (niepedagogicznych) zatrudnionych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza
w Ostrowie.

     7. Wymagane dokumenty:
1) list motywacyjny oraz informacje, o których mowa w art. 22(1) § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy imię (imiona) i nazwisko, imiona rodziców, datę urodzenia, miejsce zamieszkania (adres do korespondencji), wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia,

2) kopię dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe;
3) kopie dokumentów potwierdzających przebieg zatrudnienia,

4) aktualne zaświadczenie o niekaralności z KRK ( nie dotyczy woźnej),

5) oświadczenie kandydata, że ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,

6) oświadczenie kandydata, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

7) inne dodatkowe dokumenty w zakresie objętym wymaganiami dodatkowymi (np. dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia),

8) oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych
w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

9) inne dodatkowe dokumenty w zakresie objętym wymaganiami dodatkowymi (np. dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia).

Wymagane dokumenty aplikacyjne umieszczone w kopercie z dopiskiem: Dotyczy naboru na wolne stanowisko pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego i woźnej oddziałowej w oddziale przedszkolnym w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie należy składać osobiście w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie, 39-103 Ostrów 215 lub przesłać na adres szkoły w terminie do dnia 21 sierpnia 2018 r. Aplikacje, które wpłyną do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane. Kandydaci, którzy spełnią kryteria formalne zostaną zaproszeni (telefonicznie) na rozmowę kwalifikacyjną.

UWAGA Dokumenty aplikacyjne kandydatów niewyłonionych w drodze naboru jak również dokumenty aplikacyjne niespełniające wymagań formalnych oraz dokumenty, które wpłynęły po terminie kandydaci mogą odebrać w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie(sekretariat) w terminie 3 miesięcy od zakończenia naboru. Dokumenty nieodebrane w terminie, o którym mowa wyżej podlegają zniszczeniu.

Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)  informuję, iż:
– administratorem danych osobowych kandydatów aplikujących na wolne stanowiska nauczyciela przedszkolnego i woźnej jest Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie, 39-103 Ostrów 215,
– dane będą przetwarzane w celu realizacji procesu rekrutacji i nie będą udostępniane innym odbiorcom,
– osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania,
– obowiązek podania danych wynika z przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502 z późn. zm.), ustawy z dnia 29 stycznia 1982 roku Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2014, poz.1202 z późn. zm.), i innych przepisów szczególnych.

Dyrektor

Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie

ogłoszenie o naborze na stanowiska pracy